Türkiye’nin Teknoloji Harikası Yeni Zırhlı Aracı BMC TULGA, Artık Jandarma ve Polisin Kullanımında!

İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de teknoloji severlere kapılarını açan Teknofest festivali, ilk günden büyük ilgi gördü. Etkinlikte sergilenen Türkiye’nin yeni yerli zırhlı aracı BMC Tulga, dikkatleri üzerine topladı.

Bugün ilk kez kapılarını ziyaretçilere açan Teknofest İzmir festivali ile ülkemizin yerli savunma sanayi ve teknoloji ürünleri tekrardan sahneye çıktı.

İzmir merkezli BMC firmasının yeni zırhlı SUV modeli BMC Tulga, katıldığı her etkinlikte olduğu gibi Teknofest’de de ilgileri üzerine çekti.

Askeri personel taşımak ve iç güvenlik görevlerinde yer almak amacıyla üretilen araç, ilk etapta 300 adet olmak üzere İçişleri Bakanlığı bünyesindeki jandarma ve polis ekipleri tarafından kullanılacak.

Yeni BMC Tulga, üstün manevra kabiliyeti ve balistik koruma seviyesi sayesinde her güvenlik aracından beklenen konfor ve güvenliği bir arada sunuyor.

8 ton ağırlığındaki zırhlı araç, yaklaşık 4.8 metre uzunluğa, 2 metre yüksekliğe ve genişliğe ev sahipliği yaparken, içerisinde 5 kişilik güvenlik ekiplerini taşıyabiliyor.

Yeni BMC Tulga, 4 silindirli 4.5 litrelik turbo intercooler dizel motordan güç alıyor. Yerli otomobil, 250 beygir ve 800 Nm tork ile saatte 130 kilometre hıza ulaşabiliyor.

400 kilometrelik menzil mesafesine ve 6 ileri tam otomatik şanzımana sahip araç, en zorlu arazi koşullarında bile ayakta kalabilmek adına önemli sürüş özellikleri ile beraber geliyor.

Zırhlı SUV, disk frenler ve bağımsız çift salıncaklı ön-arka süspansiyonu sayesinde her alanda görevlerini başarıyla yerine getiriyor.

Peki siz yeni BMC Tulga hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx