Robert Koleji ile Türkiye’ye fitne tohumunu attılar: ABD içimize nasıl girdi?

Yeni Şafak’ın sevilen serisi Hafıza’nın yeni sezonundaki altıncı bölümü yayınlandı.

Yeni Şafak’ın YouTube sayfasından yayınlanan Hafıza’nın yeni bölümünde Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik ve Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, “ABD içimize nasıl girdi?” konusunu masaya yatırdı.

ABD’nin Türklerle ilişkisinin Akdeniz’de ticaret yapma isteğiyle başladığını aktaran Kaynak, Amerika’nın içimize de okullarla girdiğini söyledi.

Eski Türkiye’de öğretmene ve imama çok büyük saygı duyulduğunu ifade eden Kaynak, Amerika’nın bu kavramı yıktığını söyledi.

Bunun Amerika’yı oluşturan akıl olduğunu belirten Kaynak, “Aslında hiçbir inanç sistemine bağlı olmayan haz ve zevk üzerine dizayn edilmiş bir akıl.” dedi.

“Bütün planlar Robert Koleji’nin içinde yapıldı”

Fitne tohumunun Robert Koleji ile atıldığını aktaran İbrahim Ufuk Kaynak, “Robert Koleji’nin kuruluşu Amerikalı iki misyoner tarafından oldu. Zaten bir tanesinin adı Robert olduğu için daha sonra Robert oldu. Bunların hepsi kendilerini, ortaklarının bir tanesi 21 yıl Türkiye’de konferanslar vermiş, anlatmış. Neyi anlatmış adam diye bakarsan eğer adam şunu anlatıyor. Son derece iyilik sever insanlara nasıl fayda ve destek olunacak? Bunları anlatıyor. Ne var bunda kötü. Hiçbir şey yok zaten. Buraya kadar hiçbir şey yok. Ama peşinden bir baktık ki Ermeniler ayaklanmaya başladı. Bir baktık ki Rumlar ayaklanmaya başladı. Bir baktık ki Yahudilerin tapınak yerlerinden farklı farklı sesler gelmeye başladı. Bir baktık ki birden bire Bulgaristan diye bir devlet kuruldu ve daha sonra anladık ki bütün planları Robert Koleji’nin içinde yapıldı.” dedi.

“Alakasız yerlere okullar kurdular”

Robert Koleji’nin Merzifon’a, Tarsus’a kurduğu okullara değinen Kaynak, “Alakasız yerlere okul kurdular. Bu kadar Amerikan kolejinde kim okuyordu? Birinci sırada ilk önce azınlıkları aldılar. Çünkü onları bu ülkeyi bölmek için kullanmak istiyorlardı. Bunları bize karşı kışkırtacak biz de kendimizi savunduğumuz zaman katliam yaptı diye suçlayacaklar. Ermeni olaylarının aslı da budur. Bu adamların metodu bu. Eğer metotlarını bilirsek olay çok kolay anlaşılacak. Nerden başladıklarını söylüyorum. O bölgede hiç Ermeni yok. Oraya bir okul kuruyor. Çevresine 20 aileyi getirip yerleştiriyor. Onların çocuklarıyla beraber o bölgeye bir de kilise yapıyor. Ve diyor ki burada onlar oturuyordu.” diyerek ABD’nin yeni bir ekosistem inşa ederek bölgedeki nasıl nüfuz elde ettiğini anlattı.

“ABD tarihteki ilk vergisini Osmanlı’ya ödedi”

ABD’nin geçmişini iyice irdeleyen İbrahim Ufuk Kaynak, Amerika’nın Osmanlı Devleti’ne vergi ödemesine de değindi. ABD’nin Türklerle ilişkisinin Akdeniz’de ticaret yapma isteğiyle başladığını aktaran Kaynak, Amerika’nın tarihinde vergi ödediği tek devletin Osmanlı Devleti olduğunu hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx