İşte Bahar ve Nihal Candan Kardeşlere Sorguda Sorulan Sorular! Çete Lideriyle İlgili Çok Çarpıcı Detay Ortaya Çıktı

Bahar Candan ile Nihal Candan kardeşler tutuklandı. Dün tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen ve tutuklanan Candan kardeşlerin savcılık soruşturmasının detayları ortaya çıktı.

‘Suç örgütüne üye olma’ ve ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin savcılık soruşturması ve mahkemedeki ifadelerinin detayları ortaya çıktı.

Habertürk’ün haberine göre, Onur Apaydın’la ilgili bağlantıları sorulan Candan kardeşlere, ünlü isimlerin kadın doktoru olan Refik Erzin E. de soruldu. Savcılıkta, doktoru tanımadıklarını söyleyen Candan kardeşler, ünlü isimlerin de gittiği gece kulübü sahibi İ.O. için de, “Gittiğimiz gece kulübü sahibi olduğu için oradan tanıyoruz” diye cevap verdi.

CANDAN KARDEŞLERİN SORGUSUNUN DETAYLARI

2020’ye dayanan bu soruşturmanın üçüncü ayağında gözaltına alınan sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ile Nihal Candan kardeşler tutuklandı. Dün tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen ve tutuklanan Candan kardeşlerin savcılık soruşturmasının detayları ortaya çıktı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’nda ifadeleri alınıp mahkemeye tutuklanma talebiyle gönderilen Candan kardeşlere 3 Mayıs’ta tutuklanan çete lideri Onur Apaydın bağlantısı soruldu. Bahar Candan “Ablamdan ayrıldıktan sonra bilinen restoranlarda, Etiler’deki bilinen mekanlarda bir araya geldik. Şahıslarla bir kere yemek yemiş olabiliriz, onun dışında hiçbir bağlantımız yok. Birkaç yıldır ben bu telefonumu kullanıyorum. Biz Onur Apaydın’ı Kaan diye biliyorduk. Gerçek adını bilmiyorduk. Kendisini de bir yıldır tanırım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum” dedi.

Sorulan sorular arasında, ismi Onur Apaydın ile bağlantılı çıkan ünlü isimlerin kadın doktoru Refik Ersin E. de vardı. Candan kardeşler ‘Refik Ersin E.’yi tanıyor musunuz’ sorusuna, tanımadıklarını ve doktorla da herhangi bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

‘O GECE KULÜBÜNE BİR TEK BİZ GİTMİYORUZ…’

Sorulan sorular arasında Etiler’de bulunan gece kulübünün sahibinin ismi de yer aldı. Soruşturmada Candan kardeşlere ‘İ.O.’yu tanıyor musunuz’ denildi. Candan kardeşler, İ.O’nun Etiler’deki gece kulübünün sahibi olduğu için tanıdıklarını iddia etti.

Candan kardeşler “O gece kulübüne bir tek biz gitmiyoruz. Birçok ünlü isim gidiyor. Biz de o mekana gittiğimiz için mekan sahibini tanıyoruz” dedi.

2021’DE İHRAÇ EDİLMİŞ

2020’de başlanan soruşturma, 3 Mayıs 2023’te düzenlenen operasyonla devam etti. Çetenin lideri olduğu iddia edilen Onur Apaydın’ın, eski polis memuru olduğu ortaya çıktı. Karıştığı adli bir suçtan dolayı 2021’de ihraç edilen Onur Apaydın, tutuklu bulunuyor.

TUTUKLAMANIN DETAYLARI

Mahkemede dinlenen Candan kardeşler serbest bırakılmayı talep etti. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Candan kardeşler suç örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklandı.

Mahkeme başkanı tutuklama kararını şöyle bildirdi:

“Dosyada şüphelilerin ifadeleri, müştekilerin beyanları, dosyada bulunan tüm bilgi ve belgeler, tanık beyanlarının bulunması, dosyada delillerin tamamen toplanmamış olması dikkate alındığında, isnat olunan eyleme yasada, öngörülen cezanın alt ve üst sınırı dikkate alındığında kaçma şüphesinin bulunduğu, katalog suçlardan olması nedeniyle, adli kontrol tedbirleri ile yeterli etkili hukuksal denetim sağlamayacağı değerlendirilerek tutuklanmalarına karar verildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx