Huawei Mate 60 Pro’nun can sıkıcı bir yönü ortaya çıktı

Huawei’nin, Amerika’nın yasaklarından sonra ürettiği ve piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefon olan Mate 60 Pro, teknoloji dünyasında büyük ilgi görmüş ve birçok tartışmaya neden olmuştur. Bu telefon, Huawei’nin Amerikalı bileşen tedarikçilerinden malzeme almasını engelleyen yasaklardan bu yana piyasaya sürdüğü ilk gerçek anlamda dikkat çekici üründür. Ancak, şirket bu yasaklara rağmen 5G destekli, 7nm’lik bir yonga setiyle Mate 60 Pro‘yu başarılı bir şekilde üretmeyi başardı.

Özellikle teknoloji dünyasında tanınmış olan YouTube kanalı PBKreviews, bu telefonun iç yapısını gözler önüne seren bir parçalama videosu yayınladı. Bu videoda, telefonun ana kartının altında bulunan ve HiSilicon Kirin 9000s yonga setinin üstünde yer alan SK Hynix RAM çiplerine dikkat çekildi. Ancak SK Hynix, 2020’den bu yana Huawei’ye RAM çip satmadığını belirtiyor ve bu durumu araştırmaya aldığını ifade ediyor.

Huawei Mate 60 Pro’nun can sıkıcı bir yönü ortaya çıktı

PBKreviews’in videoda dikkat çektiği bir diğer önemli konu ise Huawei Mate 60 Pro’nun ekranı oldu. Cihazın ekranının çıkarılması sırasında büyük zorluklar yaşandı ve bu süreçte 6.82 inç boyutundaki LTPO AMOLED ekranı tamir edilemez bir şekilde zarar gördü. Bu, ekranın oldukça sıkı bir şekilde yapıştırıldığı ve değiştirilmesinin oldukça zor olabileceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, yapılan bir düşürme testinde telefonun Kunlun 2 camının ne kadar dayanıklı olduğu da gözler önüne serildi.

Yapılan incelemelerin ve testlerin sonucunda, Huawei Mate 60 Pro‘nun tamir edilebilirlik oranı 10 üzerinden 5 olarak belirlendi. Bu oran, cihazın iç bileşenlerinin ve ekranının tamir edilmesinin zor olabileceği anlamına gelmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx