Discord, 32-bit Windows İşletim Sistemleri İçin Desteği Sonlandıracak

Discord, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren Windows uygulama istemcisinin 32-bit Windows işletim sistemlerinde çalışmayacağını duyurdu. Şirket, güncelleme ve destek almaya devam etmek isteyenlerin bu tarihten sonra 64-bit Windows işletim sistemlerine geçmelerini öneriyor.

Destek gönderisinde, uygulamanın 1 Aralık’tan sonra Windows 32 bit işletim sistemlerinde hala temel işlevsellik sunabileceği ancak daha fazla güncelleme almayacağı için sürekli işlevi ve kararlılığının garanti edilmediği belirtiliyor. Daha eski 32-bit Windows PC kullanıcıları, hizmetin minimum gereksinimlerini karşılamaları halinde Discord’a web tarayıcıları aracılığıyla erişmeye devam edebilecek.

Mayıs 2020’de Microsoft, artık bilgisayar üreticilerine 32-bit Windows işletim sistemi sunmayacağını duyurdu. O zamandan beri bu şirketler, Windows’un önceden yüklenmiş 64 bit sürümleriyle PC’yi gönderdiler. Discord’un Windows uygulaması için 32 bit desteğini daha yeni kaldırıyor olması, birçok kullanıcının bu eski işletim sistemlerini kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Discord, hizmetini yeni platformlar ve yeni özelliklerle güncellemeye de devam ediyor. Discord ses desteği Eylül 2022’de Microsoft’un Xbox One ve Series X|S konsollarına, aynı özellik ise Mart 2023’te Sony’nin PlayStation 5 konsoluna eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx