UYGUN Partili Ali Kıdık: ‘İş makineleri sıra sıra dizildi ve Atatürk Havalimanı’nın yıkımına başlanacak’

Ocak ayındaki kar yağışı sırasında İstanbul Havalimanı sınıfta kalmış, pistleri kapanmıştı. İstanbul Havalimanı kapalıyken AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı ve Ulaştırma Bakanı İstanbul’a gönderilmiş fakat bakanlar İstanbul Havalimanı yerine Atatürk Havalimanına inmek zorunda kalmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, “Heba olmasına müsaade vermeyeceğiz. 2023’ten sonra açacağız” demişti.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı kıssası kapandı gitti. Aslında oranın kuzey ve güney pistinin millet bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor” biçiminde karşılık vermişti.

“SİZ ULUSAL DEĞİL, ULUSAL PAHALARIN DÜŞMANISINIZ!”

Atatürk Havalimanı’ndaki son durumu İBB GÜZEL Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık paylaştı.

Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlanacağını duyurduğu toplumsal medya paylaşımında, bu duruma reaksiyon göstererek şunları söyledi:

“Niyet muhakkak, zihniyet aşikâr. Dün Katar Buyruğu Ankara’ya geldi, bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün birebir vakitte Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz ulusal değil ulusal pahaların düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok niyetinizi alenen muhakkak ettiniz!”

“RİZE HAVALİMANI’NI AÇIP…”

Atatürk Havalimanı’ndan kendi çektiği görüntüyü da paylaşımına ekleyen Kıdık şunları söyledi: