Uber’in Erişim Engeli Kaldırıldı: Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiliyor

Uber'in Erişim Engeli Kaldırıldı: Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiliyor

Bildiğiniz üzere Uber, Türkiye’de birtakım sıkıntılar çekmiş ve mahkeme kararı ile birlikte geçtiğimiz senelerde erişim engeli ile karşı karşıya kalmıştı. Uzun süredir pasif bir halde bulunan Uber, istinaf mahkemesinin verdiği karar ile birlikte ülkemizde tekrar hizmete başlayacak. 

Şirket, bu yeni kararla birlikte Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak, sevincini tüm Türkiye ile paylaşmış oldu. Uber, bundan sonra Türkiye genelinde bir taksi çeşidi olarak hizmet vermeye devam edecek. 

İstinaf mahkemesi, erişim engelini hatalı buldu

Uber

İstinaf mahkemesi, birinci derece mahkemenin Uber’in internet sitesine ve uygulamasına erişim engeli koymasını hatalı bulmuş, 23 Aralık 2020 itibarıyla bu erişimi kaldırma kararı almıştı. 13 Ocak 2021’de ise mahkeme, ABD merkezli şirketin önündeki tüm engelleri kaldırarak, Türkiye’de tekrar faaliyete geçmesine karar verdi. 

Şirketin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadeler yer alıyordu; “Uber’e Türkiye’de uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibariyle resmen kaldırıldı! Tüm İstanbullular’a tekrar merhaba! #uberyeniden.”

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir