TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu’ndan tartışma yaratacak sözler: Et fiyatlarının sebebi ve sorumlusu Nureddin Nebati’dir

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, FOX TV’de, İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programına katıldı. Solakoğlu, et fiyatlarını değerlendirdi.

“ET FİYATLARININ SORUMLUSU NUREDDİN NEBATİ’DİR”

Solakoğlu, “Bugünkü et fiyatlarının sebebi ve sorumlusu Nureddin Nebati’dir. Çok net söylüyorum. Bunun geleceğini defalarca uyarmamıza rağmen dinlemedi. Çünkü bildiğini zannediyor. O koltuktan güç alıyor ya. Ekibine de böyle bir yetki vermiş. Hiç yetkin olmayan, tarımın t’sini bilmeyen insanların süt fiyatlarıyla yaptığı oynamalar sonucu anaç hayvanlar kesildi. Ve anaç hayvanlar kesildiği için bugün et fiyatları bu kadar yüksek” dedi.

“HER ELEŞTİRDİĞİMİZDE ‘SİYASET YAPIYORLAR’ DİYORLAR”

Türk üreticinin tüm hayvanlarını kesmek zorunda bırakıldığını söyleyen Solakoğlu, “Hasan’ın bütün mal varlığını kestirdi. Şimdi Hans’ın kapısını çalıyor, ‘Fiyat neyse ben vereceğim sen bana ucuz et ver’ diyor. 3 senedir uyarıyoruz. Görüyoruz çünkü. Defalarca bunu söyledik, her eleştirimizde ‘siyaset yapıyorlar’ diyorlar. Hayır arkadaşım! Biz hayatta kalmaya çalışıyoruz taşrada üretim yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir