Saran Media Group, La Liga’nın Türkiye’deki yayın hakkını elde etti

Saran Media Group, futbolda dünyanın en çok takip edilen liglerinden La Liga’nın yayın haklarını yeni dönemden itibaren 5 yıl müddetle satın aldı.

Saran Media Group tarafından yapılan açıklamada, “No es futbol, es La Liga (Futbol değil, La Liga)” mottosuyla, dünyanın en uygunlarının top koşturduğu La Liga’nın 2022- 2023 döneminde, kümeye ilişkin S Sport ile S Sport Plus televizyon kanallarında futbolseverlerle buluşacağı, Saran kümesinin yeni dönemden itibaren 5 yıl boyunca ligin yayın haklarının sahibi olduğu vurgulandı.

“AMACIMIZ EN KALİTELİ SPOR İÇERİKLERİNİ SUNMAK”

Satın almayla ilgili görüşlerine yer verilen Saran Group İdare Konseyi Lideri Sadettin Saran, önümüzdeki 5 yıl boyunca Türk futbolseverlerinin La Liga ile buluşturacak olmaktan heyecan duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Saran Media Group olarak EuroLeague’den Formula 1’e, Serie A’dan NBA’e kadar uzanan geniş spor yelpazemize LaLiga’yı da eklemiş olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. LaLiga ile yaptığımız bu mutabakat LaLiga’nın Türkiye’de daha fazla izleyiciye ulaşması açısından da heyecan verici. Dünyanın en çok takip edilen futbol liglerinden biri olan LaLiga, artık S Sport kanallarımız ve S Sport Plus uygulamamız ile 20 milyon bireye erişecek. Türk sporseverleri daha fazla premium spor içeriğiyle buluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz. Emelimiz, tüm sporseverlere, bulundukları her yerde ulaşmak ve onlara her vakit en kaliteli spor içeriklerini sunmak.”

LaLiga AudioVisual Yöneticisi Melcior Soler de, İspanyol futbolunu her yerde, bilhassa de La Liga’nın izlenmesinin çok yüksek olduğu Türkiye üzere bir bölgede, daha çok taraftara ulaştırmak için en güzel iş ortaklarıyla çalışmaya her vakit ihtimam gösterdiklerini kaydetti.

Soler, “Saran Media Group ile iştirakimizin, La Liga’yı gibisi görülmemiş bir erişimle Türk futbolseverlere ulaştıracak olmasının La Liga’daki rekabete olan ilgiyi artırmak için değerli bir adım olacağından eminiz” dedi.

La Liga için sağlam bir yayın hakları idaresi ve yayın stratejisinin her vakit öncelikli olduğuna dikkati çeken La Liga Lideri Javier Tebas ise, “Bu nedenle Saran Media Group üzere bu alanda başarısı kanıtlanmış bir kurumla iş birliği yapmış olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” tabirini kullandı.

Futbolseverler S Sport ile LaLiga’yı, D-Smart 78, TV Plus 77, Tivibu 73 ve Kablo TV 240. kanallardan izleyebilecek.