Nilperi Şahinkaya’dan ‘Burak Deniz’ açıklaması

Şahmaran dizisinin çekimleri için Adana’da bulunan Burak Deniz’in evvelki gece gittiği bir otelde taşkınlık çıkartarak Nilperi Şahinkaya ve sevgilisiyle tartıştığı tez edildi. Oyuncunun sevgilisiyle oturduğu masaya giden Deniz’in oyuncuya küfür ettiği ve devamında arbede çıkardığı ileri sürüldü.

Dün 29. Memleketler arası Altın Koza Sinema Şenliği Ödül Merasimi nedeniyle Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’ne gelen Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi Emre Yusufi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Adana’yı çok sevdiğini belirten Şahinkaya, Burak Deniz ile yaşadığı olayla ilgili, “Bu geceye katıldığım için çok memnunum. Burada bende ödül vereceğim. Adana’yı çok seviyorum. Tüzel süreç başlayacağı için avukatlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili hiçbir konuşma yapmayacağım” diye konuştu.

ŞAHİNKAYA’NIN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Burak Deniz’in davranışları ve söylediklerini affetmeyen Nilperi Şahinkaya’nın avukatı, dava açacaklarını açıkladı.

Ünlü oyuncunun avukatı Nail Gönenli yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müvekkil Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı ve öbür arkadaşının kelamlı ve fizikî taarruza uğradığına ait haberlerin basına yansıması ve Burak Deniz isimli oyuncunun menajeri tarafından haberlerin yalanlanması sebebiyle hususa ait kamuoyunun bilgilendirilmesi ismine aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur. 15.09.2022 tarihinde Adana Altın Koza Sinema Şenliğinde heyet üyesi olarak yer alan Müvekkil Nilperi Şahinkaya’nın konakladığı otelde müvekkil, erkek arkadaşı ve öteki arkadaşları ile bir ortadayken daha evvel hiçbir ortamda tanışmadığı Burak Deniz’in birkaç kere masaya hayli alkollü bir halde gelip müvekkil ve yanındaki erkek arkadaşına sinkaflı küfürler ettiği, ortam gerginleşince müvekkilin masayı terk etmek zorunda kalması ardından gerisinden küfürlerine devam etmesi suretiyle hakaretlere maruz kalmıştır”

“DELİLLER ELİMİZDE YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

“Aynı vakitte ortamın gerginleşmesini engellemek isteyen müvekkilin yakın arkadaşı Deniz Akıncı’nın ortaya girmek istemesi sonucunda Burak Deniz’in kendisini darp etmek hedefiyle yumruk sallaması baht yapıtı ilgili şahsın hızına gelmemiştir. Burak Deniz tarafından müvekkil ve arkadaşlarına yönelik sinkaflı küfürleri, hakaret hareketleri ve fizikî saldırısı sebebiyle her türlü somut kanıtlarla tüm yasal haklarımızı kullanarak sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız”