NEF Vakfı’ndan 30 Ağustos’ta Kocatepe’de büyük etkinlik!..

Bu yıl Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Büyük Taarruz ‘un 100. yıl dönümü kutlanıyor.

Afyonkarahisar’daki Kocatepe’den başlayıp 30 Ağustos’ta Kütahya Dumlupınar’da zaferle taçlanan bu büyük uğraş, koca bir ulusun tarihin yazıldığı, bayrağını toprağa düşürmediği, asla vazgeçmeden birlik ve bütünlük içinde gayret ettiği eşsiz bir zaferin hikayesi… Türk Milletinin dünyaya imkânsız diye bir şeyin olmadığını gösterdiği yol burası.

Her vakit “bir” olmanın gücüne inanan Nef Vakfı, Büyük Zafer’in 100. yılında, Türk Milletinin “bir” olduğu ve Atalarımızın en çetin koşullarda yılmadan bağımsızlık hayalinin peşinden koştuğu çaba yolunda, Zafer Ultra Maratonu’nu başlatıyor. Ulusal uğraş ruhundaki inancı, gücü ve azmi hatırlatmayı hedefleyen ve geleceğin sorumluluğunu taşıyan ultra maraton, Nef Vakfı aracılığı ile şehit ve gazi çocuklarının eğitimine de takviye olacak.

Her sene gelenekselleştirilmesi ve 100 yıl sonra yeniden Atatürk ve silah arkadaşlarının yolunda koşulması hedeflenen Zafer Ultra Maratonu, 30 Ağustos’ta Afyon Kocatepe Anıtı’ndan başlayıp Kütahya-Dumlupınar, Manisa-Salihli, Turgutlu ve İzmir- İnciraltı güzergahında devam edecek ve 4 Eylül’de İzmir’de, Büyük Taarruz ’un zaferle sona erdiği Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak.

Dünyanın her köşesinden iştirakin olabileceği Zafer Ultra Maratonu Sanal Koşusu ile toplanan bağışlar ise şehit ve gazi çocuklarının eğitimine harcanacak. 5 gün sürecek ultra maraton boyunca rota üzerinde Sancaktar Mehmet’in, cepheye mermi taşıyan Zehra Ana’nın, Halime Çavuş’un, Çoban İsmail’in yolunda 100 yıl öncesinin ulusal uğraş azmini ve imkansızlıklarını temsil eden çadırlarda konaklayacaklar. İskender Paydaş’la Zafere Yanlışsız konserinin akabinde 300 kilometrelik uzunluğu ile 5 kentten geçecek Nef Zafer Ultra Maratonu koşucuları Ulu Başkan Atatürk ve silah arkadaşlarının rotasında koşarak bu manalı zaferi kutlayacak.

SANAL KOŞU İLE ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUKLARINA TAKVİYE KAMPANYASI

Büyük Taarruz ruhunu tüm Türkiye’ye yayacak etkinlikler dizisi içinde Zafer Sanal Koşusu da planlandı. Gaye, yer fark etmeksizin mümkün olduğunca fazla insanın ortak maksadın bir modülü olmasını sağlamak.

Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden kaydolarak, bulunduğunuz kentte koşarak ya da yürüyerek takviye vereceğiniz sanal koşudan toplanacak bağışlar şehit ve gazi çocuklarının eğitimlerine dayanak olarak bağışlanacak.

Nef Vakfı, 2016 yılından bugüne, sivil ve resmi ayırt etmeksizin, Aile ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla ulaştığı şehit ve gazi çocuklarına nizamlı burs takviyesi sağlıyor. Dayanak sağlanan çocukların sayısının Zafer Ultra Maratonu katkısıyla artırılması amaçlanıyor.