Musk’tan Twitter çalışanlarına: Şu anda sarfiyatlar, gelirlerden fazla

ABD’li milyarder Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter çalışanları ile çevrimiçi olarak yaptığı birinci toplantıda, Twitter kullanıcılarının sayısını en az 1 milyara yükseltmek istediğini söyledi. Twitter’ın dünya genelinde yaklaşık 229 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Musk, toplantıda mümkün işten çıkartmalara ait soruları da yanıtladı. Twitter’ın finansal açıdan “sağlıklı” olması gerektiğini belirten Musk, “Şu anda masraflar gelirlerden daha fazla. Bariz halde kıymetli katkılar sağlayan kimsenin bu hususta endişelenmesine gerek yok” dedi. Twitter’ın geçen yıl sonundaki bilgilerine nazaran yaklaşık 7 bin 500 çalışanı bulunuyor.

‘YASA ÇERÇEVESİNDE ÖLÇÜYÜ AŞABİLİR’

Elon Musk, ölçülü siyasi tavırları tercih ettiğini lakin Twitter kullanıcılarının “ölçüyü aşan” tabirler kullanmalarının mümkün olabileceğini belirtti. “İnsanların yasalar çerçevesinde epeyce ölçüyü aşan şeyler söylemesine müsaade verilmeli, fakat bu desteklenmeyecek” diyen Musk, “İnsanların söylemek istediklerine müsaade vermek ile Twitter’da kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak ortasındaki dengeyi” kurmaları gerektiğini söyledi.

ANLAŞMA HALA BELİRSİZ

Elon Musk, toplantıda Twitter’ı devralmak için yaptığı 44 milyar dolarlık muahedeyi tamamlayıp tamamlamayacağı konusunda ise bilgi vermedi. Twitter, Nisan ayı sonunda Elon Musk’ın toplumsal medya platformunu satın alma teklifini kabul ettiğini duyurmuştu. Musk, Mayıs ayı ortasında ise bölüm teslim süreçlerinin şimdilik askıya alındığını açıklamış, satış süreçlerini tamamlamadan evvel Twitter’daki kullanıcılardan gerçek olmayanlarının oranının sahiden yüzde 5’in altında olup olmadığının hesaplanmasını bekleyeceğini belirtmişti. (DW Türkçe)