Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu! Sıcak dalga dalga sarıyor..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük varsayımları yayınladı.

Türkiye’nin büyük çoğunluğunda kesimli ve az bulutlu bir gökyüzü hakim. İç Ege ve yer yer Marmara’da gök gürültülü sağanaklar da tesirli oluyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normalleri civarında ölçülüyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 20 Haziran 2022…

20 Haziran bugün hava nasıl olacak?

Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyıları ve Kuzey Ege’de vakit zaman fırtına düzeyine de çıkacak biçimde kuvvetli esiyor. Öbür kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde modüllü bulutlar görülüyor, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar da tesirli oluyor. Sıcaklık ise bölgede 27 ile 30 derece ortasında ölçülüyor. Ege Bölgesinin iç kesitlerindeki yağış görülmeye devam ediyor. Bölgenin kalanında ise modüllü bulutlu bir gökyüzü var.

Sıcaklık İzmir’de 30, Denizli’de 33 derece ölçülüyor. Akdeniz Bölgesinde kesimli bulutlar ortasından güneş görülüyor. Sıcaklık Antalya’da 30, Mersin’de 29, Adana’da 32 derece ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde kesimli ve az bulutlu bir gökyüzü var. Eskişehir etraflarında sağanak yağışlar da görülebilir. Sıcaklık bölgede en yüksek 30-31 derecelerde ölçülüyor. Batı Karadeniz’de yağışlar devam ediyor.

Bölgenin kalanında ise modüllü ve az bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 27, Samsun’da 26, Gümüşhane’de 31 derece ölçülüyor. Doğu Anadolu Bölgesinin batı bölümlerinde güneş çokça görülüyor.

Bölgenin kalanında kesimli ve az bulutlu bir hava var fakat bölgenin kuzeyinde mahallî yağışlar da tesirli oluyor. Sıcaklık Erzurum’da 29, Malatya’da 36 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük devirde güneş çokça görülüyor. Sıcaklık yer yer 40 derecelerde ölçülüyor. Öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.