Los Angeles Lakers, Pau Gasol’ün formasını emekli etti! Kobe Bryant’ı unutmadı

NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers, Kobe Bryant ile birlikte zamanında takımı başarıdan başarıya taşıyan efsane basketbolcusu Pasu Gasol’ü onurlandırdı.

FORMASI EMEKLİ EDİLDİ

Lakers’ın Memphis Grizzlies’i ağırladığı maçın devre arasında Gasol’ün 16 numaralı forması emekliye ayrıldı ve stadyuma asıldı. İspanyol basketbolcunun forması birlikte başarılar yaşadığı Kobe Bryant’ın 8 ve 24 Numaralı formalarının hemen yanına asıldı.

LAKERS TARİHİNDEKİ 12. OYUNCU

Gasol, Lakers tarihinde forması emekli edilen 12. oyuncu olmayı da başardı. Daha önce Kobe Bryant (8 ve 24), Wilt Chamberlain (13), Elgin Baylor (22), Gail Goodrich (25), Earvin “Magic” Johnson (32), Kareem Abdul-Jabbar (33), Shaquille O’Neal (34), James Worthy (42), Jerry West (44), Jamaal Wilkes (52) ve Chick Hearn’in formaları emekli edilmişti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Düzenlenen tören duygusal anlar yaşayan Gasol, düşüncelerini şu şekilde açıkladı: “Hayat çok hızlı geçiyor, değil mi? Göz açıp kapayıncaya kadar, okulda arkadaşlarınızla basketbol oynayan bir çocuk olabiliyorsunuz, sonra birdenbire hayalinizi gerçekleştiriyorsunuz. Ama bu gece, sahip olduğum tüm rüyaları veya beklentileri gerçekten aşıyor.”

‘ONU ÇOK ÖZLÜYORUM’

Hayatını kaybeden Kobe Bryant ile ilgili kendisine yöneltilen soruya ise Gasol, “Onu çok özlüyorum. Bu konuda ailesini sevmekten başka yapabileceğim bir şey yok. Ben bununla böyle başa çıkıyorum.” şeklinde yanıt verdi.

GELİR GELMEZ ART ARDA 3 FİNAL

Lakers, Şubat 2008’de Gasol’ün takıma katılmasının ardından üst üste üç NBA Finaline yükselmeyi başarmış ve 2009’da Orlando Magic’e karşı ve 2010’da uzun süredir rakipleri olan Boston Celtics’e karşı arka arkaya şampiyonluklar kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir