Kültür duraklarının açılış tarihleri belli oldu

Kültür duraklarının açılış tarihleri belli oldu

Beyoğlu Kültür Yolu Projesi’nin üç önemli durağının da tarihi netleşti. Haberi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlas Sineması’nın açılışında verdi. “Bu yıl sonunda açmayı planladığımız AKM’yi salgın sebebiyle inşallah önümüzdeki yılın en geç ortasında hizmete sunacağız. Taksim Camii’ni de önümüzdeki yılın Ramazan ayında yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Beyoğlu Kültür Yolu Projesi Galataport’tan başlıyor, Taksim’de bulunan AKM’de son buluyor. Galataport’tan başlayan yol, ziyaretçilerine tarihi durakları ile bir yolculuğa çıkartıyor. Tarihi yerler restorasyonlara alındı. Bir çoğunun restorasyonu tamamlandı, açılışları yapıldı. Son açılan ise tarihi Atlas Sineması oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılan sinema adeta yıldızlar geçidiydi.

Atlas Sineması açılışında Kültür Yolu Projesi içinde yer alan ve açılışı beklenen üç önemli tarihi yapının da açılış tarihi verildi. Kültür yolu projesinin içinde yer alan AKM’nin de büyük bir kısmı tamamlandı ve açılış tarihleri de netleşti. AKM önümüzdeki yılın en geç ortasında açılırken, Taksim Camii ise önümüzdeki yıl Ramazan ayında açılmış olacak. Galataport ise nisan ayı ortasında faaliyette. Gözler şimdi onların açılış tarihlerine çevrildi.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir