Konsere bilet yerine yardım kolisiyle girebilecekler

Dr. Aysel Gürel’in 2005 yılında kurduğu, yaşları 45 ile 75 arasında değişen ve hiç müzik eğitimi almamış kadınlardan oluşan Nilüfer Kadın Korosu Derneği’nin üye sayısı 200’e ulaştı. Çoğu emekli olan koro üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaşayanlar için harekete geçti.

Bir araya gelen üyeler, dernekte kumaşlardan çeşitli kadın kıyafetleri dikmeye başladı. Topladıkları bağışlarla depremzede üniversite öğrencilerine burs da veren dernek üyeleri, depremle ilgili bir de beste yaptı. Bestede, ‘Hatay benim, Kilis benim, Diyarbakır benim, Şanlıurfa benim, Adıyaman benim, Osmaniye benim, Kahramanmaraş benim. Acılara yaşanıyor olsa da umutlar yeşeriyor hayatlarda. El ele birlikte, aynı yolda. Türkiyem tek yürek, kol kola’ sözlerine yer verildi.

Yazılan bestenin seslendirileceği 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan konserde dernek, ilginç bir bilet sistemi oluşturdu. Konsere biletle değil, depremzedeler için yardım malzemesi getiren kişilerin gireceğini belirten şef Aysel Gürel, gelen paketlerin bölgeye ulaştırılacağını söyledi.

“BİLETLERİMİZ PARAYLA SATILMAYACAK”

Gürel, “Her paket bir bilet’ adı altında bir çalışma yaptık. Biletlerimiz parayla satılmayacak. Konsere gelen her izleyici bir depremzede yararına getireceği paketle katılacak. Bu konserimizde depremden etkilenen 11 ilin türkülerini seslendireceğiz. Koromuzdaki arkadaşlarımız halk dansları oynayacak.  Bir şarkımız var, ‘Hatay benim, Kilis benim’ sözleriyle başlıyor. Konserimize 11 ilin de sözlerinin geçtiği bu şarkıyla başlayacağız. Amacımız insanlarda farkındalık oluşturmak ve depremi unutturmamak. Bu farkındalığı yaratmaya çalışıyoruz. Tüm Bursalıları konserimize bekliyoruz” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir