Fenerbahçe ile Petrol Ofisi ortasında sponsorluk mutabakatı yapıldı

Fenerbahçe Kulübü ile Petrol Ofisi ortasında bayan futbol grubu isim ve forma göğüs sponsorluğu muahedesi yapıldı.

Ülker Stadı’nda düzenlenen imza merasimine Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, bayan futbolundan sorumlu idare heyeti üyesi Kemal Danabaş, Petrol Ofisi Üst Yöneticisi Mehmet Abbasoğlu, Petrol Ofisi Pazarlama Kıdemli Müdürü (CMO) Sinan Seha Türkseven, Fenerbahçe Bayan Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Özkan Beceren ve futbolcular katıldı.

Burada açıklamada bulunan Burak Kızılhan, sponsorların değerine değinerek, geçen yılki iş ortaklarına teşekkür etti.

Petrol Ofisi ile emel ve maksatlarını büyüttüklerini belirten Kızılhan, “Takımımızın bu sene en büyük destekçisi petrol ofisi olacak. Bu sene Petrol Ofisi’yle emel ve amaçlarımızı büyüttük. Petrol Ofisi’yle amaçlarımız güçlenecek. Bayanlara ve kız çocuklarına ilham olmaya, onları hayallerine bir adım daha yaklaştırmaya devam edeceğiz. Bayanların Türk futbolunda güçlenmesi için yanımızda olan Petrol Ofisi’ne teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Kemal Danabaş ise heyecan verici bir muahede yaptıklarını vurgulayarak, “Türkiye’de dalın önde gelen firması Petrol Ofisi ile Türkiye’nin en büyük kulübü Fenerbahçe’nin isminin yan yana olması bizim için heyecan verici. Geçtiğimiz yıl haziran ayında yapılan genel konseyimizde kongre üyelerimizden aldığımız güçle bayan futbol ekibimizin birinci adımını atmıştık. Türkiye’nin dört bir yanından aldığımız geri bildirimlerden ne kadar değerli bir emele hizmet ettiğimizi gördük.” diye konuştu.

Geçtiğimiz dönemi rekorlar kırarak tamamladıklarını hatırlatan Danabaş, şunları kaydetti:

“Gönül isterdi ki kuruluşumuzun birinci yılında bu çabayı kupayla taçlandıralım. Kupaya çok yaklaşmamıza karşın maalesef istediğimiz sonuca ulaşamadık. Bu sene daha derin takımımızla döneme başlıyoruz. Dönemi kupayla tamamlayacağımıza dair inancımız tam. Fenerbahçe aidiyeti yüksek, başarılı ve güçlü bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorum. Grubumuz kız çocuklarımıza ilham olmaya devam edecektir.”

Petrol Ofisi Üst Yöneticisi Mehmet Abbasoğlu da Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olmanın getirdiği sorumluluğa değinerek, şöyle konuştu:

“HeForShe üzere bir ideolojiyle yola çıkmış bir kulübe takviye vermekten onur duyuyoruz. Amacımız Petrol Ofisi olarak Türk bayan futbolunun hak ettiği yere gelmesi için farkındalığı artırmak. Bu hususta takviye vermeye her manada hazırız. 2 ebedi dost hem isim hem forma sponsorluğuyla yola çıkıyor. Bu türlü bir başlangıç açısından çok manalı diye düşünüyorum.”

Abbasoğlu, gelecek yıllar için Bayan Futbol Ligi ile ve başka kulüplerle isim sponsorluğu düşündüklerini de kelamlarına ekledi.

Sinan Seha Türkseven ise, “İki kurumun da ruhunda özünde aslında bir spor kulübünden ya da bir şirketten daha ötesi var. O da bu ülkenin 4 bir yanına güç götürmek ve ülkeyi ileri taşımak. Biz bunu sponsorluğun ötesinde görüyoruz. Bir misyon birlikteliği olarak görüyoruz. Bayanların siyasi, ekonomik ve toplumsal alanda iştiraklerinin dezavantajlı olduğu toplumların ileriye gitmesi imkansız. Toplumsal sorumluluk şuuruyla desteklemeye çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İmza merasimi, forma ve armağan takdiminin akabinde fotoğraf çekimiyle sona erdi.