Fenerbahçe Beko’nun yeni başantrenörü Itoudis açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe Beko’nun yeni başantrenörü Dimitris Itoudis, kendisi için düzenlenen imza merasiminde görüşlerini bildirdi.

Sarı-lacivertli kulüpte olduğu için şanslı olduğunu söyleyerek kelamlarına başlayan tecrübeli başantrenör,  Günaydın, merhaba. Onur duyuyorum. Çok şanslıyım ve vazifemin farkındayım. Fenerbahçe’ye geldiğim için memnunum ve Liderimiz Ali Koç’a teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü biliyordum. Ben ve çalışma arkadaşlarım hoş bir tarihi devam ettirmek için çalışacağız. Liderimizin da beklentilerini biliyorum, bunu karşılamak için elimizden geleni yapacağız.” formunda konuştu.

“Sarı mirasın devamını getireceğiz”

Fenerbahçe’nin efasene koçu Zeljko Obradovic ile olan münasebetine değinen Itoudis, “İlişkiler alışılmış ki insani. Obradovic’le tıpkı vakitte aile dostuyuz. Andreas’la da yıllarca bir arada çalıştık. Rekabet her vakit olacak. Sonuçta herkes kazanmak için oynuyor. Obradovic’le de birinci müsabakamız çok duygusaldı. Buradaki misyonum çok net. Fenerbahçe’nin başarısı için çalışacağız. Sarı mirasın devamını getireceğiz. İki tane transfer yapıldı. 24 saat, 7 gün çalışacağız. Şu an artık resmi olarak buradayım. Oyuncuları tartışıyoruz, durumları inceliyorum. Tabloyu netleştirmek için vakit gerekiyor. Taraftarlar rahat uyuyabilir, Fenerbahçe çalışıyor. En hoş ekibi kurmak için elimizden geleni yapacağız.” tabirlerine yer verdi.“Asıl kıymetli olan, kapalı kapılar gerisinde başarılı olmak”

Kendi mantalitesinden de bahseden 51 yaşındaki çalıştırıcı, “Benim temsil ettiğim bir şey var. Kesinlikle düşebiliyoruz, başarısızlıklar oluyor. Kıymetli olan bunlarda dik durabilmek ve devam etmek. Kupa kaldırmak değil yalnızca başarılı olmak… Asıl kıymetli olan, kapalı kapılar arkasında başarılı olmak. Örneğin Melih Mahmutoğlu idmanda tahminen 100 tane sayı kaçıracak ancak siz maçta attığı 1 sayıyı göreceksiniz. Değerli olan hakikat niyet hali ve fedakarlıklarla bunu götürmek. Kesinlikle bu fikir formuyla devam etmemiz gerekiyor.” şeklinde görüş bildirdi.