Fatih Erbakan’dan İsrail ile olağanlaşma yansısı: ‘One minute Sayın Erdoğan!’

Yeniden Refah Partisi başkanı Erbakan partisinin Kahramanmaraş 2. Olağan Kongresi’nde konuştu. Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İktidar partisi, kuruluşunun 21. yılını kutladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 yılı tek başına iktidar olmak üzere 21 yılını dolduran partisinin büyük başarılara imza attığını öne sürdü. ‘Her alanda tarih yazan gıptayla bakılan kalkınan bir Türkiye var!’ dedi. Bu periyotta, ‘tarih yazıldığı’ doğrudur…

“BOŞUNA DEMİYORUZ: FAİZ NAS, TEFECİLERE ANANAS!”

Ancak nasıl tarih yazılıyor bakalım: Besin enflasyonunda dünya şampiyonu olarak tarih yazıyoruz. Genel enflasyonda dünya altıncısı olarak tarih yazıyoruz, tarihte görülmemiş artırım yağmuruyla tarih yazıyoruz, bir senede yüzde 100 kıymet kaybeden ve pula dönen Türk lirasıyla tarih yazıyoruz, geçenden 3 akçe geçmeyenden 5 akça alınan köprü ve otoyollarımızla tarih yazıyoruz. Devlet memurluğuna alım imtihanlarını dahi layıkıyla yapamayacak durumdaki ehliyetsiz ve liyakatsiz takımlarla tarih yazıyoruz. ‘Faiz nas, tefecilere ananas’ uygulamalarıyla tarih yazıyoruz, 7 farklı yerden 9 farklı yerden maaş alan bürokratlarımızla tarih yazıyoruz, dünyada birinci 500 üniversitenin içerisine 1 tane dahi üniversite sokamayarak tarih yazıyoruz. Devletin iç borç faizinin borcun kendisini geçmesiyle, faizin ana parayı dahi geçmesiyle tarih yazıyoruz.

Bu 21 yılın sonunda kazanan olan milletimiz ve ülkemiz değil kazanan İmtiyazlı holdingler ve dolar milyarderleridir.’ Diyen Erbakan, dolar milyarderlerinin sayısını 11’den 50’ye çıkmıştır. Milyarlarca dolar kaynak göz nazaran göre bir avuç imtiyazlı azınlığa aktarılmıştır. Öteki taraftan çiftçi, memur, küçük esnaf da emekli de perişan olmuştur. Alım gücü düştü, yoksullaştı elindekini avucundakini kaybetti. Bir de üstüne boğazına kadar borca batmıştır. Halkın bankalara borcu, AK Parti iktidara geldiğinde 6.6 milyar liraydı, bugün geldiğimiz noktada 1 trilyon 17 milyar liraya fırlamış. 20 yıllık AK parti iktidarı sonunda halkın bankalara olan borcu 170 misli artmış. Özel dalın banka borcu 88 milyar liraydı, bugün 5 trilyon liranın üzerine çıkmış.

Gözlerindeki ışıltıyla Sayın Maliye Bakanı vatandaşı oyalayadursun, öteki taraftan iktidar milyarlarca dolar bir avuç imtiyazlı azınlığa, faize, Kur Muhafazalı Mevduat Hesaplarına ve kamudaki israfa aktarmaya devam ediyor. Kur Muhafazalı Mevduat hesaplarına geçtiğimiz 5 ayda 60 milyar lira verildi. Yıllardan beri oyalanan EYT mağdurlarının talepleri bu para ile giderilebilirdi. Devlet bütçesinden 7 ayda faize verilen para 151 milyar lira… Faize verilen bu parayla çiftçinin, köylünün bütün borçlarını silinip sıfırlanabilirdi. 2022 yılı içerisinde faize ödenecek toplam para 329 milyar lira. Biz boşuna demiyoruz ‘Faiz Nas, tefecilere ananas’. Bu duruma en çok faiz lobisi, tefeciler faizle para kazananlar seviniyor.”

“ONE MİNUTE SAYIN ERDOĞAN!”

Öyle bir sıkışmışlık halindeler ki bir vakitler ‘One minute’ gösterisini seçim materyali yapanlar, bugün göz nazaran göre çoluk çocuk demeden soykırım hatası işlemeye devam eden Terörist İsrail’e Büyükelçi Konsolos atama noktasına geldiler. Hani İsrail katildi, hani çocuk öldürmesini çok düzgün bilirdi? Hani ‘one minute’ diyorduk? Ancak açlık sofuluğu bozdurur. Öylesine sıkıştılar ki ABD’den, İsrail’den medet umuyor, Amerika ile ilgilerini düzeltmek için İsrail ile bağlantısını düzeltmek zorunda olduğunu biliyor ve daha geçen hafta Gazze’de çoluk çocuk demeden katleden ‘İsrail ile bağları düzeltiyorum ve büyükelçi atıyorum’ diyorlar. Geçtiğimiz günlerde, çok ses getiren ikazlarla dolu açıklamamızda, İktidara İsrail ile yakınlaşmasında ‘One Minute’ demiştik. Buradan, Kahramanmaraş’tan, bir sefer daha sesleniyorum…One Minute Sayın Erdoğan! One Minute Sayın Erdoğan! ‘Ben bir damla Mehmetçik kanını bütün bir Amerikan bütçesine değişmem’ diyen Ulusal Görüş nerede, bunlar nerede?

“SURİYE İLE YAKINLAŞMA EFORLARINI OLUMLU KARŞILIYORUZ”

Daha birinci başta düğmenin yanlış iliklenmesinden milyonlarca Suriyeli kardeşimiz yerinden yurdundan oldu, yüz binlerce Suriyeli kardeşimiz öldü, sakat, öksüz, yetim kaldı ve işin en sonunda hiçbir şey de elde edilemedi. Esad koltuğunda oturmaya devam ediyor, topraklarının tamamına yakını geri aldı, orada seçimleri yaptı ‘Seçimi de kazandım’ dedi ve bugün Halep’te, Şam’da, Suriye’nin değişik yerlerinde Esad, devlet lideri olarak esnaf ziyaretleri yapıyor. ‘Zararının neresinden dönülürse kardır’ diyoruz ve bir an evvel Suriye idaresiyle anlaşılması ve ülkemizde Suriyeli konuklarımızın can güvenlikleri de teminat altına alınmak kaidesiyle ülkelerine gönderilmesi gerektiğini tabir ediyoruz.

Bu noktadan sonra kendi vatanlarına dönmeleri kendiler için de bizler için de en iyi olandır. Ayrıyeten ulusal görüşçüler olarak değerli bir noktayı daha vurguluyoruz. Orada Sünni Arap nüfusun Türkiye’ye gönderilmesi ve orada boşlukta kalan bölgede ABD ve İsrail, PYD/YPG aracılığıyla bir terör devleti kurma planı var. Orada Suriyeli Araplardan oluşan bölgelerde bir ‘teröristan’ devleti kurma planı var. O nedenle o bölgelerin boş kalmaması, buradaki Suriyeli Arap kardeşlerimizin, konuklarımızın tekrardan kendi kentlerine, kendi topraklarına dönmesi bu bakımdan da büyük değer arz etmektedir. İnşallah sağ salim, can güvenlikleri de temin edilerek bir an evvel dönmeleri sağlanır diye söz ediyorum.”