Evlat nöbetindeki annelerden HDP’ye tepki! ‘Hangi yüzle kadınlar gününü kutluyorsunuz’

Kızları terör örgütü PKK’nın elinde olan anneler adına Esmer Koç ve Türkan mutlu konuştu. Koç, HDP’nin Kadınlar Günü mesajlarına sert tepki gösterip “Namusum olan kızımı istiyorum” derken, Türkan Mutlu ise HDP’li kadın vekillere, “Siz hangi yüzle kadınlar gününü kutluyorsunuz” diye sordu.

“ÇOCUKLARIMIZI, KIZLARIMIZI, KADINLARIMIZI, NAMUSUMUZU, HAYSİYETİMİZİ DAĞDAN İNDİRİP BİZE TESLİM EDİN”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 2013’te dağa kaçırılan kızı için eyleme katılan anne Esmer Koç, kızının 15 yaşındayken HDP-PKK’lılar tarafından park bahanesiyle çarşıya götürülüp oradan PKK’ya götürülüp teslim edildiğini öne sürdü. 9 senedir bir anne olarak bu acıyı çektiğini aktaran Koç, sözlerine şöyle devam etti:

“Aramadığım, sormadığım kapı kalmadı. Ama maalesef kızımdan hiç haber almadım. Kızım öldü mü, kaldı mı bilmiyorum. HDP/PKK’dan kızımı, evladımı, namusumu, şerefimi istiyorum. O sadece kızım değil, şerefim, haysiyetim, namusum, her şeyimdir. HDP’ye sesleniyorum. HDP’ciler, HDP’li vekiller, siz hangi yüzle sokaklara çıkıyorsunuz. Siz gidin önce çocuklarımızı, kızlarımızı, kadınlarımızı, namusumuzu, haysiyetimizi dağdan indirip bize teslim edin. Sonra sokak sokak gezin. Kadınlar Günü’nü kutlayın. Lanet olsun sizin o kadınlar gününüze, lanet olsun sizin kadınlar gününüze.”

“HANGİ YÜZLE KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORSUNUZ”

8 yıl önce 17 yaşında Bursa’dan kaçırılarak dağa kaçırılan Şeyma Ceylan Tekin’in annesi Türkan Mutlu ise HDP ile PKK’nın kadınlar gününü ellerinden aldığını ifade etti. Mutlu, “8 yıldır kızımdan bir haber alamadım. HDP diyor ya, ‘Jın, Jiyan Azadi’ (kadın, yaşam, özgürlük) Madem bunlar varsa neden 8 yıldır Ceylan’ımı görmüyorum? Neden kadın olan Ceylanım dağda? Madem özgürlük varsa dağda mahkum edilen Ceylanımı görmüyorum? HDP ve PKK’nın bende 8 yıldır kopardığı Ceylanımı istiyorum. Bugün kadınlar günü. Diyarbakır anneleri için Kadınlar Günü yok. Evlatlarımız elimize geldiği zaman o zaman bizim için kadınlar günü var. Özelikle HDP’li kadın vekillere sesleniyorum. Siz de bir annesiniz. Hangi yüzle Kadınlar Günü’nü kutluyorsunuz. Siz de bir annesiniz bende bir anneyim. Siz hangi yüzle Kadınlar Günü’nü kutluyorsunuz” şeklinde konuştu.