Endüstriyel dağcıların metrelerce yükseklikteki zorlu mesaisi böyle görüntülendi

Endüstriyel dağcıların metrelerce yükseklikteki zorlu mesaisi böyle görüntülendi

Karabük- Yenice karayolunda heyelan ve kaya düşmelerine karşı çalışmalar sürüyor

KARABÜK – Karabük’te kara yollarında yaşanan heyelan ve kaya düşmelerin önüne geçebilmek için riskli bölgelerdeki yamaçlarda kaya temizliği yapan endüstriyel dağcıların zorlu mesaisi yürekleri ağza getiriyor.

Karayolları Bölge Müdürlüğü, Karabük-Yenice kara yolunda yaşanan heyelan ve kaya düşmelerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Heyelan ve kaya düşmesinin en çok yaşandığı Suçatı Tüneli mevkiinde yerden onlarca metre yükseklikte kaya ve yamaçlara tırmanarak tutundukları halatlarla dik yamaçlarda kaya temizliği yapan endüstriyel dağcılar dron ile görüntülendi.

Zorlu mesai sırasında çalışma azimleriyle yürekleri ağza getiren dağcılar temizlik çalışmalarının ardından çelik ağlar örerek tehlikelere karşı önlem alıyor.

Endüstriyel dağcı Sinan Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada 14 kişilik profesyonel dağcı ekibiyle yamaçlarda boşta duran kaya parçalarını kontrollü bir şekilde temizlediklerini belirtti.

Kayaları sabitledikten sonra yüksek kapasiteli çelik halka tel sereceklerini ifade eden Arslan, “Kayaları sabitleyeceğiz ve üzerine herhangi bir taş gelmeyecek” dedi.

Arslan, yerine oturmuş olan kaya parçalarının boşa düşen kısımlarını aşağıya atarken zorlandıklarını aktararak çalışmaların yaklaşık 1 ay kadar süreceğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir