Denizli’de özel hastanenin depremzededen para talebi şaşkına çevirdi

Denizli’de depremin ilk günlerinde depremzededen para alınması olayının ardından yine şaşkına çeviren bir olay yaşandı.

Hatay’da depreme yakalanan Aynur Y., ailesiyle birlikte afetten bir hafta sonra Denizli’ye geldi.

Hamile olduğu için özel bir hastanede tedavi gören depremzede, ücretsiz yararlanabileceğini öğrendikten sonra doğumu aynı hastanede yapmaya karar verdi.

Hastane depremzededen para almayacağını söyledi

Çocuğunu kucağına sağlıklı bir şekilde alma hayalini kuran Aynur Y., hastaneden para talep edilince neye uğradığını şaşırdı.

Durumu anlattığı hastane yönetiminden şubat ayından sonraki süreçte parayı kendi inisiyatifine göre aldıklarını ve kendilerine sadece indirim yapılabileceğini öğrenen kadın, ailesinin zor durumda olduğunu ve paralarının olmadığını belirtmesine rağmen sorumluları ikna edemedi.

Daha sonra doğum için 9 bin TL istediler

İlk baştan kendisinden hiçbir şekilde para alınmayacağı söylenen depremzede, duyduğu ameliyat fiyatının 9 bin TL olduğunu öğrenince ikinci bir şok daha yaşadı.

Elinden başka çare gelmediği için doğumu yapmak zorunda kalan depremzede, arkadaşlarından aldığı parayla ödemeyi gerçekleştirdi.

Parayı geri iade ettiler

Kerem ismini verdiği çocuğunu dünyaya getiren Aynur Y., parayı nasıl ödeyeceğini düşünürken, olayın duyulmasının ardından hastane yönetiminden beklenmedik bir hareket geldi.

Baskılara rağmen ilk başta indirimin yüzde 50 uygulanacağını söyleyen yönetim, ardından ise parayı geri ödemek zorunda kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir