Davutoğlu’nun avukatlarından Tahir Elçi davasıyla ilgili açıklama

Tahir Elçi davasında şahit olarak dinlenmesi kararı verilen Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu hakkında avukatları, “Avukatları olarak idari hiyerarşiye uygun olmayan mahkeme davetini yadırgadığımızda belirterek Sayın Davutoğlu’na mahkeme daveti ulaştığında, kendisinin bir vatandaş olarak gerçeğin ortaya çıkması ve adaletin tecellisine katkı sağlamak maksadıyla gereğini yapacağını kamuoyuna hürmet ile duyururuz” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi, görmekte olduğu Tahir Elçi davasının bugün yapılan duruşmasında, T.C. 26. Başbakanı, Gelecek Partisi Genel Lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun şahit sıfatıyla dinlenmesine karar verdi.

Yaşanan gelişme üzerine, Gelecek Partisi başkanı Davutoğlu’nun avukatları yazılı açıklamada bulundu.

“GEREĞİNİ YAPACAK”

Avukatlar Ayhan Sefer Üstün, Hasan Seymen, Ali Aydın’ın ortak açıklamasında, “Avukatları olarak idari hiyerarşiye uygun olmayan mahkeme davetini yadırgadığımızda belirterek Sayın Davutoğlu’na mahkeme daveti ulaştığında, kendisinin bir vatandaş olarak gerçeğin ortaya çıkması ve adaletin tecellisine katkı sağlamak hedefiyle gereğini yapacağını kamuoyuna hürmet ile duyururuz” tabirlerine yer verildi.