CHP PM’de ne görüşüldü? İşte detaylar…

CHP PM'de ne görüşüldü? İşte detaylar...

5 SAAT SÜREN TOPLANTIDA ELE ALINAN BAŞLIKLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan toplantı tam 5 saat sürdü. Kılıçdaroğlu’nun sunuşuyla başlayan PM toplantısında, MYK raporu, hukuk devleti ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin inşasına dair değerlendirmeler yapıldığı belirtildi. PM’de bir grup akademisyen de parlamenter sisteme dair sunum gerçekleştirdi.

PARTİ ÖRGÜTÜ, ÜYE YAPISINDAKİ SON DURUM GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıya sunulan MYK raporunda üye sayılarına ilişkin son veriler de yer aldı. Rapora göre 9 Şubat 2021 itibariyle partinin üye sayısı 1 milyon 266 bin 852 oldu.

Edinilen bilgilere göre; toplantıda Memleket Hareketi’ne katılan üç vekil ve Muharrem İnce’nin istifası sonrası üyelere ilişkin istifa verileri de ele alındı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın istifalar kadar partiye katılımın da olduğunu belirttiği, “Örgüt organik bir yapıdır. İstifa da olur katılım da. Bizim üye sayımız arttı” dediği vurgulandı.

KILIÇDAROĞLU KONYA, KAYSERİ’DE PROGRAMLARA KATILACAK

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin az oy aldığı illere yapacağı ziyaretlerin devam edeceği belirtildi. Kılıçdaroğlu, Konya, Kayseri, Yozgat, Osmaniye gibi az oy aldıkları illerde düzenlenen programlara katılacak.

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir