Bursa’dan ABD’ye… Barınaktan dört köpek sahiplendi

Sahipsiz hayvanlara yönelik çalışmalar yürüten 55 yaşındaki Nancy Rieley, 5 yıl önce sosyal medyadan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi’nin fotoğraflarını gördü. Merkezden köpek sahiplenmek isteyen Rieley, Bursa merkezli Her Eve Bir Pati Derneği’nin başkanı Emre Demir ile iletişime geçti. Girişimlerinin ardından 2019’da Bursa’ya gelen Rieley, merkezdeki bir köpeği sahiplenip ülkesine götürdü. Hayvana evinde bakan Rieley, yeniden geldiği Bursa’da 4 köpeği daha sahiplenerek işlemleri başlattı.

Rieley, “Türkiye’ye ilk kez 2019’da geldim. Sonra 10 ziyaretim oldu. Bu merkezden bir köpek sahiplendim. Şimdi yine buraya gelerek 4 köpek daha sahiplendim. Eğer sağlıklılarsa gerekli kontrollerin ardından hem yavru hem de yetişkin köpekleri sahiplenerek ABD’ye götüreceğim” diye konuştu.

Her Eve Bir Pati Derneği Başkanı Emre Demir de Nancy Rieley ile aralarındaki dostluğun sosyal medya paylaşımlarıyla başladığını ifade etti.

Rieley ile Türkiye’deki birçok sahipsiz hayvanın hayatına dokunduklarını aktaran Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: “POnların sokaklar yerine evlerde mutlu hayatlar geçirmesini istiyoruz. Bu bizim en büyük temennimiz. O yüzden ‘Her eve bir pati’ diyoruz. Amerika’da, İngiltere’de, Almanya’da bu şekilde organizasyonlarla işbirliği yapıyoruz. Zaten bizi de ayakta tutan en büyük güç bu oluyor. Yani bazen ‘Rüya mı?’ diyoruz. Çünkü gerçekten dostlarımızın yaşadıkları ev, bindikleri arabaları görünce mutlu oluyoruz.”

ABD’li hayvanseverin sahiplendiği köpeklerin yasal prosedürün ardından teslim edileceğini bildiren Demir, “Gerekli izinler alınıp öyle gidiyor. Şu anda köpekler bir dönem burada bekleyecek. O işlemler yapıldıktan sonra da onlar da ailelerine kavuşacak” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir