Bursa’da ısı yalıtım fabrikasında çıkan yangın denetim altına alındı

Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikada şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiyenin yanı sıra polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Tesisin üretim alanının tamamına yayılan yangın denetim altına alındı.
Bursa Valisi Yakup Canbolat yangının birinci belirlemelere nazaran yandaki bir tesise sıçradığını düşündüklerini lakin alevlerin yayılmadığını tespit ettiklerini söyledi.

3 EMEKÇİ HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Bölgeye tüm takımların sevk edildiğini anlatan Canbolat, “Fabrika çalışanlarının sözü kapsamında söylüyorum, asma tavan ortasındaki elektrik kaynaklı yangının çıktığı tabir ediliyor. Daha sonra olağan ki itfaiye değerlendirmeler yapacak. Şükürler olsun ki rastgele bir yaralı ve can kaybı yok şu an. Fabrikanın yöneticilerinin söylediği de bu. Dumandan etkilenen 3 çalışan var. Onlar da hastaneye sevk edildi.” tabirini kullandı.

Canbolat, fabrikanın 95 çalışanı olduğunu belirterek “İçeride kimyasallar var. Onunla ilgili de müdahaleler yapılıyor. Bütün imkanları seferber ettik. Allah beterinden korusun. Şu an için sevindirici olan şey bir can kaybının olmaması.” sözünü kullandı.(HABER MERKEZİ)