Binance’te Tüm Spot İşlemler Durduruldu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘te ciddi bir sorun yaşanıyor gibi görünüyor. Zira konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, spot işlemlerle ilgili bir sorun tespit edildiği belirtildi. Sorunu çözmek için harekete geçen borsa, tüm spot işlemlerini de askıya almış durumda.

Binance’in Twitter hesabından yapılan duyuruya baktığımızda, borsadaki problemin sadece spot alım-satımlarla ilgili olduğunu görüyoruz. Şirket, çözüm üretene kadar işlemleri askıya almış durumda. Henüz netleşmiş bir şey olmasa da Binance’teki sorun en fazla birkaç saat devam edecek gibi görünüyor.

Binance patronu CZ açıklama yaptı

Binance’in Twitter’daki resmi açıklamasından sonra Binance kurucu ve CEO’su CZ de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Sorunu tespit ettiklerini ve tuhaf bir hatayla karşı karşıya olduklarını söyleyen CZ, problemin 30 ila 120 dakika arasında çözülmesini beklediklerini duyurdu. Yatırımcıyı sakinleştirmeye çalışan CZ, yatırımcılar için 1 milyar dolarlık Güvenlik Varlık Fonu’nun (SAFU) hazır olduğunu belirtti.

Binance’in Twitter’daki açıklaması şöyleydi:

“Binance’te spot ticareti etkileyen bir sorun yaşanmaktadır. Bunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz. Tüm spot ticaret şu anda geçici olarak askıya alınmıştır.”

Bitcoin’de anlık düşüş yaşandı!

Binance tarafından yapılan açıklamalara paralel olarak, Bitcoin fiyatlarında da ani bir dalgalanma yaşandı. Haberden önce 28 bin 100 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin (BTC), Binance haberinin yayılması ile dakikalar içerisinde 27 bin 730 seviyelerine kadar geriledi. CZ tarafından yapılan açıklamadan sonra ise BTC fiyatlarının yeniden yükselişe geçtiğini görüyoruz. Bitcoin, bu makalenin yazıldığı an itibarıyla yeniden 28 bin 100 dolar seviyelerine ulaşmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir