Beşiktaş Masuaku’da memnun sona ulaştı

Beşiktaş Rıdvan Yılmaz’ın ayrılığı sonrası sol bek atılımını yaptı, West Ham’dan Arthur Masuaku transferinde keyifli sona ulaştı. Siyah-Beyazlılar’ın satın alma opsiyonuyla bir yıllığına kiralayacağı 28 yaşındaki oyuncu hafta içinde İstanbul’a gelip Kartal’a imza atacak.

Sol bek için birinci olarak İsveç takımı Hammarby’den Jeahze’yi gündemine alan Siyah-Beyazlılar, Iraklı oyuncu gelmek istemesine karşın kulübünü ikna edememişti. Kartal’ın 1.4 milyon Euro’luk teklifine rağmen İsveç grubu 1.9 milyon Euro’dan aşağıya inmeyince Beşiktaş alternatif isimleri değerlendirmeye almıştı.

Ismael alınmasını istedi

Çalışmalar sürerken gündeme gelen bir öteki isim de İngiltere Premier Lig takımı West Ham’dan Arthur Masuaku olmuştu. Teknik yönetici Valerien Ismael’in de onay verdiği 28 yaşındaki Demokratik Kongolu sol bekte Siyah-Beyazlı idare sonunda maksadına ulaştı.

West Ham’ın bonservis pazarlığını 5 milyon Euro’dan açması üzerine Masuaku’yu kiralamak için teklif yapan Beşiktaş, İngiliz grubunu ikna etmeyi başardı. West Ham 2 yıl daha mukavelesi bulunan oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiralamaya sıcak baktı. Masuaku’nun hafta içinde İstanbul’a geleceği ve Siyah-Beyazlı gruba imza atacağı öğrenildi. Demokratik Kongolu oyuncu geçen dönem West Ham’da 13 Premier Lig maçına çıktı ve 1 gol attı.