Ankara’da 21 bina boşaltıldı

Neredeyse evlerinin içerisinde, alt parseldeki hafriyat çalışması oturdukları apartmanın istinat duvarının çökmesine sebep oldu. Evlerini gözyaşları içinde apar topar terk ettiler.

Açelya apartmanının temelinde meydana gelen toprak kayması sonucunda bölgedeki 21 bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı. Güvenlik önlemi alan polis ekipleri ise yaklaşık 50 metre uzağa bariyer kurdu. Gün içerisinde AFAD, UMKE, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi ekipleri hem Açelya apartmanında hem de çevre binalarda inceleme yaptılar. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş vatandaşlarla ilgilendiler, çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Apartman, kesme yöntemiyle çökme riskini ortadan kaldırmak için Altay Sokak cephesinden yıkılmaya başlandı. Diğer binalara ne olacak, karar incelemeden sonra verilecek.

Polis ekipleri olaya ilişkin soruşturma başlattı. Alt parseldeki hafriyat çalışmasını yapan iş makinesinin operatörü gözaltına alındı. Soruşturmanın müteahhidi de kapsaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir