“Amaç Ramazan’da dinlendirme”

"Amaç Ramazan’da dinlendirme"

Vaka sayıları hızla artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki hafta başlayacak ramazan ayını işaret etti, ülkeyi dinlendireceğiz dedi. Bu açıklamanın ardından tam kapanma olacak mı? Sorusuyla koronavirüs bilim kuruluna çevirdi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi ilhan, bilim kurulunun gündeminde olan bazı tedbirleri örneklendirdi. Tam kapanma da bir yandan bazı bilim kurlu üyelerince konuşulan önerilerden. Nedeniyse bir ayda rekor üzerine rekor kıran vaka sayıları.

Tabloya göre 7 Mart’ta vaka sayıları 11 bin 770 ile vefat sayısı 64 idi.. 7 nisan 2021 virüs tablosu ise vaka sayısının 54 bin 740, vefat sayısının da 276 olduğunu gösteriyor.

Alarm veren vaka sayıları gözleri pazartesi günü toplanacak bilim kuruluna çevirdi. CNN TÜRK’ün edindiği bilgilere göre, ramazan ayı öncesi okullardaki durum ve tedbirlerin artırılması kurulun ana gündem maddesi olacak. Bilim kurulu tam kapanmanın vaka sayısını düşürmek için en uygun yöntemlerden biri olduğunu, ancak tam kapanma olmaması halinde bir dizi önerinin yine de bilim kurulu tarafından sunulduğunu dile getirildi, kararın bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda kabine toplantısında verileceğinin altı çizildi.

 

 

Author: ahmet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir